Gry planszowe forum

Czy balkoniki dla niepełnosprawnych pomagają także po udarach?

Strajkowicz - 4-9-2017 at 08:47 PM

Mój ojciec całiem niedawno przeszedł udar i jedna strona jego ciała jest mocno ograniczona jeśli chodzi o ruch. Wiem jednak, że człowiek nie da za wygraną i zrobi wszystko, żeby znowuy samodzielnie funkcjonować. Wierzę mu i sam mu chętnie pomogę. W związku z powyższym mam pytanie, czy takie balkoniki dla niepełnosprawnych przydadzą się w tym przypadku?

Sanwy - 4-9-2017 at 10:47 PM

Chociaż nie miałem do czynienia z takimi balkonikami bezpośrednio to wiem, że jeden z moich znajomych także dla ojca kupił taki balkonik. Jak się z nim spotkam, to na pewno zapytam, jakie były efekty, ale z tego co przypuszczam to niezłe, bo wspomniany pan daje radę już samodzielnie. Widziałem go ostatnio na zakupach.

Panna_na_wydaniu - 5-9-2017 at 01:32 AM

BArdzo duże znaczenie w przypadku takiej rehabilitacji ma pscyhika pacjetna, ale także i sprzęt, jaki jest wykorzystywany przy rehabilitacji człowieka. Im bardziej profesjonalny tym lepienj, bo człowiek wie, że jego ćwiczenia czy ruchy są prowadzone w odpowiedni sposób.

blaster - 5-9-2017 at 04:00 AM

No włąśnie o to mi chodzi, żeby już na samym początku były jakieś, choćby najmniejsze efekty, to człowiek też inaczej podchodzi do codziennych ćwieczeń.

SIGMA - 5-9-2017 at 05:28 AM

Jako rehabilitant muszę powiedzięć, że to bardzo dobry pomysł, ale oczywiście najpierw trzeb dużo pracy włożyć w to, żeby ojciec najpierw faktycznie i fizyznie stanął na nogi. Dopiero później będzie balkonik.

niebieskooka - 5-9-2017 at 07:20 AM

Widzicie ile funkcji mają balkoniki dla niepełnosprawnych :))) Jest ich bardzo dużo rodzajów, o czym sama nawet nie wiedziałam. Ale jak spojrzałam tutaj https://www.ortomedyczny.pl/balkoniki-rehabilitacyjne-i-chodziki-c-7_12.html to sprawa wydała się bardziej oczywista.

Sepsa - 5-9-2017 at 09:00 AM

Oferta tego typu jest jak najbardziej specjalsityczna i myślę, że w tej kwestii zanim przystąpisz do jakiegokolwiek działania, to powinnien wypowiedzieć się lekarz lub profesjonalny rehabilitant. Ale z mojego punktu widzenia to wydaje mi się całkeij dobry pomysł. Życzę dużo zdrowia dla ojca i efektów w rehabilitacji.